تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - انتخابات استانی شد

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی ندای ارومیـــه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نشست علنی پارلمان کلیات طرح استانی شدن انتخابات مجلس را مورد بحث و بررسی قرار داده و با آن موافقت کردند.

وکلای ملت با 149 رأی موافق، 69 رأی مخالف و 9 رأی ممتنع از مجموع 233 نماینده حاضر در صحن علنی کلیات طرح مذکور را مصوب کردند.

پس از تصویب کلیات این طرح، علی لاریجانی رئیس مجلس در سخنان کوتاهی گفت: معاونت قوانین مجلس یکسری اشکالات را برای این طرح ارائه داده است که این اشکالات وارد است و ابهاماتی هم در آن وجود دارد که اگر در حال حاضر در صحن مطرح شود، ابهامات بیشتری به وجود می‌آید.

وی افزود: اگر نمایندگان مجلس موافق باشند، این طرح را به کمیسیون شوراها ارجاع می‌دهیم تا آن را اصلاح کنند و مشکلات آن برطرف شود و ظرف 2 هفته نیز به مجلس بازگرداند تا در مجلس هم سریعاً بررسی شود.

سپس نمایندگان مجلس با 144 رأی موافق، 73 رأی مخالف و 4 رأی ممتنع از مجموع 229 نماینده حاضر در جلسه با ارجاع جزئیات طرح مذکور به کمیسیون امور شوراها برای بررسی بیشتر موافقت کردند.

رئیس مجلس نیز پس از تصویب این پیشنهاد اظهار داشت: کمیسیون شوراها در این مدت اظهارات نمایندگان را استماع کند و نظرات دولت و برخی نکاتی که در مجمع تشخیص مصلحت نظام مطرح شده است، را بگیرد تا ایرادات طرح برطرف شود.

به گزارش فارس، یک فوریت طرح استانی شدن انتخابات مجلس پیش از تعطیلات عید نوروز در مجلس به تصویب رسیده بود و روز گذشته نیز تقاضای تغییر دستور کار و بررسی با اولویت طرح استانی شدن انتخابات مجلس مورد موافقت نمایندگان مجلس قرار گرفت.


طبقه بندی: شخصی،

تاریخ : جمعه 4 اردیبهشت 1394 | 02:35 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.