تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - ضعف فرهنگی تربیت فرزندان در آذربایجان غربی

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

Z2byXvJ0exfX

به گزارش فاطر24، تربیت فرزندان به‌عنوان افراد توانمند و باهوش دارای تحصیلات، مهارت‌های اجتماعی و ارتباطی و خصلت‌های زیبای انسانی لازم دغدغه تمامی کسانی است که مسئولیت پدر و مادر بودن را بر دوش می‌کشند.

پدر و مادر شدن یک مهارت و هنر است که خود ترکیبی از علم و تجربه است. نمی‌توان افراد را صرفا به این دلیل که ازدواج کرده و بچه‌دار شده‌اند، واجدشرایط تربیت فرزندان دانست. همان‌طور که همه ما می‌دانیم تربیت صحیح فرزندان در زندگی آینده آنان به‌عنوان شهروندی نمونه و بهبود زندگی‌شان در زمینه‌های مختلف و همچنین داشتن جامعه‌ای بهتر موثر است.

ابهام در تربیت فرزندان در آذربایجان غربی

متاسفانه در استان آذربایجان غربی این فرهنگ‌سازی صورت نگرفته است که آموزش‌های لازم در مورد تربیت فرزند انجام گیرد. پدر و مادران امروزی با مشغله‌های کاری‌ای که به دلیل گذران زندگی با آن روبه‌رو هستند، فقط فرزند را به دنیا وارد می‌کنند و تربیت آن را به جاهایی مثل مهدکودک‌ها می‌سپارند. تک‌فرزندی بدترین نوع فرزندپروری است که در جامعه ما باب شده است.

بیشتر کودکان امروز به دلیل اینکه خواهر و برادری ندارند احساس تنهایی می‌کنند. و شاید این امر بزرگترین دلایل رفتارهای ضد اجتماعی کودکان در بزرگسالی استکه نوسط خود خانواده تقویت می شود.

تقویت رفتارهای ضد اجتماعی توسط خانواده ها

فرزندان ما در هر دوره از زندگی‌شان خواسته‌ها و آرزوهایی دارند که اگر برخورد صحیحی با خواسته‌های آنها انجام نگیرد ممکن است اثرات جبران‌ناپذیری همانند افت تحصیلی، پناه بردن به افراد غریبه و انواع دوستان ناباب را تجربه کنند که تمامی این مسائل می‌تواند منجر به رفتارهای ضداجتماعی شود و ضدیت با خانواده را در آنها تشدید کند. دراین هنگام در درجه اول خانواده دچار بحران می‌شود بعد این بحران را وارد جامعه می‌کنند. این روزها آموزش‌های تربیت فرزندان دائما در حال تغییر است و هر روز روش‌های نوینی معرفی می‌شود و آن هم به این دلیل است که فرزندان ما در زمانی زندگی می‌کنند که هر روز با مسائل جدیدی روبه‌رو هستند. البته این نکته را باید در نظر گرفت که روش‌های نوین باید با فرهنگ هر جامعه متناسب باشد.

نمی‌توان روش‌های تربیتی را به صرف اینکه در یک جامعه با موفقیت همراه بوده است و از نظر فرهنگی و شاخص‌های اجتماعی تفاوت‌های بسیاری دارند در جامعه دیگر به اشتراک گذاشت. این عمل نه‌تنها کارساز نخواهد بود بلکه باعث سردرگمی والدین نیز می‌شود. آموزش والدین باید از زمانی که آنها تصمیم به بچه‌دار شدن می‌گیرند، شروع شود تا آنها بتوانند رفتار مناسبی را با فرزند خود از دوران جنینی تا تولد، کودکی و نوجوانی داشته باشند.

در این مورد رسانه‌ها و سخنرانی‌ در مراسم‌های مذهبی به‌خصوص مساجد می‌تواند محل مناسبی برای آموزش روش‌های درست تربیتی برای والدین باشد. آنچه باید بر آن تاکید شود این است که آموزش ندادن به مردم بهتر از آموزش‌های غلطی است که این روزها گاهی به طور غیر عمد در رسانه ملی و سریال های آن وجود دارد. کسانی که در این‌باره برنامه‌ریزی می‌کنند باید در گزینش افراد ی که دارای علم کافی در این باره هستند، وسواس زیادی به خرج دهند.
طبقه بندی: شخصی،

تاریخ : جمعه 22 خرداد 1394 | 12:36 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.