تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - تبدیل آرایش به روند عادی در دانشگاهها/رقابت جدی آرایش بین دختران و پسرها!

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

daneshgah_azad_6.jpg

به گزارش فاطر24، امروزه بحث آرایش کردن نه تنها در زندگی عادی دختران راه پیدا کرده بلکه به صورت یک روال عادی و نرم معمول در دانشگاه‌ها تبدیل شده است به شکلی که اگر باز هم در مقام قیاس یک مرکز علمی و دانشگاهی خارجی با داخل کشورمان برآییم حتی با در نظر گرفتن تفاوت عمیق میان آموزه‌های دینی و فرهنگی ما با آنها، در عین حال شما در یک محیط علمی با دانشجویانی تقریبا با ظاهر ساده مواجهید که مشغول به تحصیل‌اند به ویژه در دانشگاه‌های صاحب نام اروپایی و آمریکا شما بازتاب این رفتار را می‌توانید در قوانین آن دانشگاه‌ها بدانید.

 یک پژوهش ساده در ضوابط و قوانینی بیش از ۱۵۰ دانشگاه جهان نشان می‌دهد که در ضوابط پوشش این دانشگاه‌ها، دانشجویان از هر گونه آرایش منع شدند که متن این قوانین در سایت‌های اینترنتی ایرانی موجود است.حال یک کلاس درس ایرانی را که نظاره کنید با انواع آرایش‌های غربی ویژه مهمانی و مجالس روبرو می‌شوید. قطعا پرداختن به امور دیگر در این فضاها بیشتر از مباحث علمی است و این نتیجه همین مسأله است که با وجود دانشگاه‌های بسیار در کشور و استعدادهای بالقوه با توجه به همه پیشرفت‌ها همچنان با دانشگاه‌های مطرح جهان فاصله داریم. تا جایی‌که که دامنه این مباحث به مدارس و به زنگ‌های تفریح وگپ‌‌‌هایی بین دانش‌آموزان پیرامون مدل آرایش و مارک‌های آنها هم کشیده شده است.

متاسفانه پای سرطان هم به لوازم آرایش باز شده است 

لوازم آرایش ماهواره ای و قاچاقی که در جامعه مصرف می شوند جز سودجویی عده ای ماحصلی ندارند سودجویی که برای جامعه مصرف بیماری های پوستی و سرطان به دنبال دارند. آمارها می گویند بعضا تا 90 درصد از لوازم آرایش موجود در بازار قاچاق، غیر بهداشتی و چینی هستند.

گردش مالی ناشی از این محصولات تنها برای ماهواره ها و تولید کنندگان و دلالان آن نیست بلکه آرایشگاه های زنانه و حتی مردانه از این بازار و مصرف کنندگان سودهای عجیب و غریبی می برند گاهی نیز نقش بسزایی در پخش و تبلیغ لوازم آرایشی بیماری زا دارند.مانکن های خیابانی خود ماهواره ای هستند برای ترویج بی بند و باری و استفاده از پوشش های خاص و لوازم آرایش در جامعه. مانکن هایی که گاهی برای اهداف اقتصادی و گاهی صرفا ضد فرهنگی آماده شده اند.

رقابت آرایش بین پسران با دختران

daneshgah_azad_7.jpg

پسرها در آرایش و استفاده از لوازم آن بیشترین شباهت را در سیر شبیه شدن به دخترها در آخر الزمان دارند برخی از پسرها به شکلی از این محصولات استفاده می کنند که شاید در سالیان نه چندان دور رقابت جدی را با زنان آغاز کنند!ما به همه توصیه ها پیرامون آراستگی به ویژه درباره چگونه زیباتر شدن از هر زبانی توجه می کنیم اما غافل از توصیه های صریح اسلام در این باره هستیم توصیه هایی که با توجه به ویژگی ها و نیازهای واقعی زنان و مردان بیان شده، از آسیب ها می کاهد و فواید فردی، اجتماعی و خانوادگی به دنبال دارد


طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : جمعه 22 خرداد 1394 | 12:37 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.