تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - مبتلایان به دیابت ورزش کنند

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

ورزش هر چند کوتاه مدت می‌تواند از بروز بیماری‌های قلبی در افراد دیابتی جلوگیری کند. بیماری‌های قلبی دلیل عمده مرگ در مبتلایان به دیابت هستند.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، مطالعات جدیدی که در مجله "دیابت شناسی" منتشر شده است نشان می‌دهد که انجام ورزش‌های شدید باعث بهتر شدن ساختار قلب و کنترل دیابت می‌شود.

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که دیابت نوع دو دارند دو برابر بیشتر از افرادی که دیابت ندارند به بیماری‌های قلبی مبتلا می‌شوند.

بیماری قلبی یکی از دلایل اصلی مرگ و میر در بیماران دیابتی است.

دیابت باعث تغییر ساختار و کارایی رگ سمت چپ قلب می‌شود که رگ اصلی برای پمپاژ خون است.

محققان تاثیر ورزش‌های کوتاه مدت و شدید را برای کنترل دیابت و بیماری‌های قلبی بررسی کردند.

این مطالعات بر روی 23 فردی که دیابت نوع دو داشتند انجام شد. این افراد به مدت 12 هفته‌ ورزش‌های کوتاه مدت و شدید انجام دادند. ساختار قلبی این افراد با عکسبرداری بررسی شد.

نتایج بررسی‌ها نشان داد که انجام این نوع ورزش‌ها ساختار قلبی را بهبود می‌بخشد. بعد از انجام این ورزش‌ها رگ سمت چپ قلب بهتر و قدرتمندتر کار می‌کند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: این مطالعات برای اولین بار نشان داد که ورزش می‌تواند جلوی بعضی از تغییرات قلبی در بیماران دیابتی را بگیرد. انجام ورزش‌های کوتاه مدت و شدید برای کنترل بیماری‌های قلبی و دیابت مفید است.

زندگی فعال برای افراد مبتلا به دیابت بسیار مهم است. ورزش حتما نباید 30 دقیقه فعالیت ممتد باشد. ورزش می‌تواند در فواصل کوتاه و با شدت زیاد انجام شود تا از بیماری‌های قلبی جلوگیری کند.
طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 | 04:21 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.