تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - استراحت بیش از حد بعد از آسیب‌دیدگی‌ سر مضر است

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر یکی از مشکلات شایع ورزشکاران به خصوص کودکان ورزشکار است. استراحت بیش از حد بعد از این آسیب‌دیدگی‌ می‌تواند مخرب باشد.

به‌ گزارش ‌ایسنا‌، طبق مطالعات جدید کودکانی که دچار آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر می‌شوند باید چند روز بعد از آسیب‌دیدگی‌ دوباره فعالیت خود را از سر بگیرند، زیرا استراحت بیش از حد نیز بیشتر به آنها زیان می‌رساند.

پزشکان معمولا استراحت زیادی را برای افرادی که آسیب دیده‌اند تجویز می‌کنند و می‌گویند تا زمانی که کاملا نشانه‌ها از بین نرفته است فرد نباید فعالیت داشته باشد.

استراحت بر میزان فعالیت فرد در مدرسه و در ورزش تاثیرگذار است.

بررسی‌های جدید نشان داده است کودکانی که اصلا فعالیت نداشته باشند کارایی‌شان کاهش می یابد و ممکن است نشانه‌های مربوط به آسیب‌دیدگی‌ مغزی برای همیشه در آنها باقی بماند.

مدیر این تحقیقات می‌گوید: بهتر است بیشتر به درمان آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر توجه شود. کودکانی که به آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر دچار می‌شوند نباید بیش از حد استراحت کنند. نشانه‌های آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر، سردرد و سرگیجه است.

البته کودکان نباید بعد از آسیب‌دیدگی‌ ناحیه سر به ورزش‌هایی که خطر تکرار آسیب‌دیدگی‌ در آنها زیاد است رو بیاورند، ولی باید ورزش کنند.
طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 | 04:24 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.