تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - موجیکا: برای بهبود وضعیت بدنسازی ایران برگزاری یک دوره کافی نیست

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

مربی بدنساز برجسته کشور اسپانیا در رابطه با برگزاری کلاس‌های بدنسازی پیشرفته توسط پژوهشگاه تربیت بدنی گفت: تنها دوره بدنسازی برای پیشرفت سطح علمی مربیان بدنساز کافی نیست بلکه باید شیوه‌های تمرینی آموزش داده شده به صورت عملیاتی در تیم‌های ورزشی اجرا شود.

اینیکو موجیکا مدرس بدنساز اسپانیایی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، با اشاره به عدم شناخت نسبت به وضعیت بدنسازی در ایران اظهار کرد: من با توجه به اینکه امروز اولین روز است به عنوان مدرس در کنار مربیان بدنساز ایران قرار گرفته‌ام و شیوه‌های تمرینی را به آن‌ها آموزش می‌دهم تقریبا شناخت کافی نسبت به وضعیت بدنسازی مربیان و ورزشکاران تیم‌های ورزشی ندارم ولی امیدوارم که از شیوه‌های تمرینی و آموزش‌هایی که در این دوره به مربیان ارائه می‌شود، بهترین بهره را ببرند و این شیوه‌ها را در تیم‌های ورزشی خود استفاده کنند نه اینکه به صورت گنجینه آن‌ها را در خود حفظ کنند.

وی پیرامون این سوال که آیا تصور می‌کنید مشکلات بدنسازی تیم‌های ورزشی با برگزاری یک دوره مرتفع می‌شود یا خیر گفت: من مطمئنم با علاقه‌مندی که مربیان بدنساز به حضور در این کلاس دارند، قطعا با شیوه‌های تمرینی که در این دوره ارائه می‌شود می‌توانند مشکلات زیادی را در زمینه بدنسازی ورزشکاران خود مرتفع کنند ولی باید بپذیریم که برگزاری یک دوره کافی نیست و اگر می‌خواهید وضعیت بدنسازی کشورتان را تا حدودی بهبود ببخشید باید دوره‌های بیشتر و تخصصی‌تری از سوی پژوهشگاه تربیت بدنی برگزار شود.

موجیکا همچنین در رابطه با استقبال مربیان بدنساز از این دوره تصریح کرد: هرچقدر در این دوره‌ها مربیان بدنساز بیشتری حضور داشته باشند بدون شک سطح دانش علمی آن‌ها فراتر خواهد رفت و این حضور نشان می‌دهد چقدر مربیان بدنساز ایران علاقه‌مند به یادگیری و ارتقای سطح دانش خود در زمینه بدنسازی هستند.

وی در رابطه با این سوال که چه راهکاری برای رشد بدنسازی در ایران بویژه در بخش خانم‌ها توصیه می‌کنید گفت: من زیاد نسبت به بدنسازی ایران شناخت کافی ندارم و دقیقا نمی‌دانم که در تیم‌های ورزشی شما چه نوع شیوه‌های تمرینی مورد استفاده قرار می‌گیرد. دقیقا در این زمینه نمی‌توانم بگویم که چه راهکاری برای بهبود بدنسازی در ایران بهتر است اما معتقدم این شیوه‌های تمرینی تنها زمانی خود را نشان می‌دهد که تیم‌ها در مسابقه‌های بین‌المللی و جهانی زیادی شرکت کنند و با استفاده از آن‌ها بتوانند ورزشکاران خود را برای رقابت‌های حساس و مهم آماده کنند. به هر صورت این شیوه‌ها زمانی خود را نشان می‌دهند که مربیان واقعا از آن‌ها در تمرین‌ها استفاده بهینه داشته باشند در غیر این صورت اگر فقط شنونده‌های خوبی باشند و آن‌ها را در تمرین‌ها عملیاتی نکنند قطعا به درد مربیان بدنساز نمی‌خورد.

موجیکا در پایان با ابراز خوشحالی نسبت به حضورش در ایران گفت: من دوست دارم در دوره‌های بدنسازی که توسط پژوهشگاه برگزار می‌شود حضور فعال‌تری داشته باشم تا بتوانم به بهبود وضعیت بدنسازی در ایران کمک کنم.
طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 | 05:25 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.