تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - ضعف بدنسازی، مشکل فوتبال زنان ایران

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

رییس کمیته آموزش فدراسیون فوتبال گفت: فقدان مربی و مدرس بدنساز مورد تایید فیفا و AFC در بخش بانوان سبب شده تا فوتبال بانوان در رقابت‌های قهرمانی آسیا به نتایج مطلوبی دست پیدا نکند.

دکتر محمد احسانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی ایسنا خاطرنشان کرد: نبود مدرس بدنساز ویژه بانوان امروزه در ورزش بانوان تبدیل به یک مشکل اساسی شده و این مسئله موجب شده تا فوتبال بانوان ما روز به روز به جای پیشرفت دچار پسرفت شود. البته در این زمینه محدودیت‌های زیادی وجود دارد، به طوری که اگر ما بخواهیم مجوز شرکت مربیان خود را برای دوره‌های AFC و فیفا بگیریم، حداقل باید در هر کلاس 18 مربی فوتبال زنان حضور داشته باشند که متاسفانه در برهه کنونی با کمبود مربیانی روبرو هستیم که فاقد مدرک مربیگری A فوتبال و تحصیلات تربیت بدنی در حد دکترا هستند.

وی با بیان این که در بخش مردان از نظر مدرسان مجرب و باتجربه بدنساز با مشکل خاصی مواجه نیستیم، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در بخش بدنسازی فوتبال مردان از مدرسان خوبی برخورداریم، اما در خصوص فوتبال بانوان ما مجبوریم مدرس بدنساز از خارج بیاوریم که از این نظر نیز دچار محدودیت هستیم. همچنین از مدرسان بدنساز مرد نیز نمی‌توانیم برای برگزاری آموزش‌های عملی بدنسازی در بخش خانم‌ها استفاده کنیم. بنابراین در بخش بدنسازی بانوان ما واقعا با محدودیت‌های زیادی مواجهیم و هنوز نتوانسته‌ایم مربیان بدنساز خانم‌ را تقویت کنیم. امیدوارم که برگزاری این دوره‌ها بتواند به ما کمک کند تا ما بتوانیم در آینده از درون همین کلاس‌ها مربیان بدنساز خانم برای فوتبال تربیت و با ارتقای سطح دانش مربیان فوتبال زنان تا سطح مربیگری A، امکان حضور آن‌ها را در کلاس‌های AFC و فیفا فراهم کنیم.

احسانی همچنین به حضور مجیکا مربی بدنساز از کشور اسپانیا در این دوره اشاره کرد و گفت: وی تجربیات خوبی در تیم‌های باشگاهی و تیم ملی این کشور دارد و دارای دکترای تربیت بدنی در رشته فیزیولوژی ورزش است. بدون شک حضور وی می‌تواند یک کلاس آموزشی خوب برای مربیان بدنساز ما بویژه برای خانم‌ها باشد تا بتوانیم کمبودهایی که در این زمینه داریم را مرتفع کنیم.

احسانی یکی از ضعف‌های اساسی تیم فوتبال بانوان برای نتیجه‌گیری در رقابت‌های آسیایی را در بخش بدنسازی عنوان کرد و گفت: البته ما در تمام زمینه‌ها در بخش خانم‌ها بویژه زمینه مربی‌گری دچار ضعف هستیم. هرچند نسبت به چند سال گذشته شرایط خوبی در فوتبال زنان بوجود آمده، ولی ما هنوز نتوانسته‌ایم در زمینه تربیت مدرسان بدنساز برای خانم‌ها عملکرد موفقی داشته باشیم. چون اکثر مربیان فوتبال ما فقط در سطح B و C مدرک مربی‌گری دارند و هنوز نتوانسته‌اند موفق به دریافت مدرک A که مورد تایید AFC است شوند، بنابراین تا زمانی که مربیان فوتبال ما این مدرک را دریافت نکنند، قادر نخواهیم بود مربیان بدنساز خوبی در بخش بانوان داشته باشیم.

احسانی در پایان گفت: من دوست دارم با گرفتن اسپانسر بتوانم دوره‌های آموزشی زیادی را در زمینه بدنسازی در بخش خانم‌ها برگزار کنم تا در آینده دیگر دغدغه‌ای برای آوردن مدرسان بدنساز از خارج از کشور برای فوتبال زنان نباشیم. امروز واقعا نبود مربیان بدنساز در بخش بانوان یک دغدغه اساسی است و این ضعف بدنسازی سبب شده تا فوتبال زنان ایران نتواند در آسیا جایگاه خوبی داشته باشد.
طبقه بندی: مقالات،

تاریخ : سه شنبه 31 شهریور 1394 | 05:27 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.