تبلیغات
وبلاگ شخصی داود نصیرخواه - افتخار میکنم که فرزند سیاهکل هستم/ نباید برای به دست آوردن پول به سمت ورزش حرفه ای رفت+تصاویر

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز

لطفا از تمام مطالب دیدن فرمایید.

در زیر گفتگوی صمیمی خبرنگار درسیاهکل با ساسان ثانی تنها والیبالیست ملی پوش سیاهکل برای شما آورده شده است.

ثانی هم اکنون پس از بازنشستگی از فعالیت حرفه ای والیبال خود مشغول انجام فعالیتهای اقتصادی درسیاهکل است.

sasan_sani_dar_siahkal (1)

درسیاهکل : از چه تمیمی وارد دنیایی حرفه ای والیبال شدید؟

ثانی : من والیبال را ابتدا به واسطه استاد عزیزم حمیدرضا علیخانی و با تیم دخانیات تهران آغاز کردم و در این تیم زیر نظر مربیانی مثل آقایان مسعود شلتوک چی و حسین تهرانی بازی کردم.

sasan_sani_dar_siahkal (2)

درسیاهکل : در چه تیم هایی دیگری به صورت حرفه ای والیبال بازی کرده اید؟

ثانی : پس از تیم دخانیات، 7 سال در صنام بازی کردم و بعد از آن 2 سال در پاس تهران، 3 سال در برق تهران، 2 سال درتیم پتروشیمی بندر امام ماهشهر، یک سال برای دانشگاه آزاد و یک سال نیز برای تیم داماش بازی کردم.

sasan_sani_dar_siahkal (3)

درسیاهکل : چند سال در تیم ملی جمهوری اسلامی ایران بازی کرده اید؟

ثانی : یک سال در تیم ملی امید بازی کردم و در تیم ملی والیبال بزرگسالان نیز یک سال زیر نظر پارک کی وون و 2 سال زیر نظر زوران گاییچ بودم.

sasan_sani_dar_siahkal (4)

درسیاهکل : در دوران ورزشی حرفه ای خود چه افتخاراتی کسب کرده اید؟

ثانی : در تیم صنام 2 دوره قهرمان آسیا شدیم، چهار دوره قهرمان لیگ برتر کشور، یک دوره قهرمان جام حذفی والیبال تهران و یک سال نیز نایب قهرمان باشگاه های آسیا شدیم.

در تیم ملی امید نیز در یکی از تورنو مترها مقام اول را کسب کردیم و در تیم ملی بزرگسالان نیز با مربی گری آقای کارخانه یک دوره مقام چهارم آسیا را به دست آوردیم.

sasan_sani_dar_siahkal (5)

درسیاهکل : آیا به غیر از والیبال، ورزش دیگری را نیز به صورت حرفه ای دنبال کرده اید؟

ثانی : من قبل از ورود حرفه ای به ورزش والیبال، به مدت 3 سال در تمرینات تیم فوتبال بانک تجارت تهران بازی میکردم و بعضی از روزها نیز در پارکی که در شمشیری تهران بود والیبال بازی میکردیم. آنجا بود که آقای علیخانی من را دیدند و به من گفتند فقط والیبال بازی کنم و ادامه بدهم و خودشان مرا به تیم دخانیات بردند.

sasan_sani_dar_siahkal (9)

درسیاهکل : شما متولد و بزرگ شده تهران هستید و پدر و مادر سیاهکلی دارید. با توجه به اینکه هر دوجای ذکر شده از ایران سرافراز ما هستند، شما خود را متعلق به کجا می دانید؟

ثانی : درست است که من متولد تهران هستم و در تهران بزرگ شده و در همانجا زندگی کرده ام، اما این دلیل نمی شود که اصالتم را فراموش کنم.

من همواره در مصاحبه هایم گفته ام که سیاهکلی هستم و از اینکه بگویم فرزند سیاهکلم خوشنود و راضی بودم و هستم، چون علاقه خاصی به شهر خودم دارم و زیبایی و آرامش آن را در هیچ کجا ندیده ام.

sasan_sani_dar_siahkal (11)

درسیاهکل : شما به عنوان یک والیبالیست که در سطح حرفه ای بازی کرده اید و در تیم ملی نیز حضور داشید، برای جوانان سیاهکل که علاقه به والیبال دارند چه توصیه و یا راهنمایی دارید؟

ثانی : جوانان سیاهکل ابتدا باید در خود انگیزه ایجاد کنند و اهداف خودشان را مشخص کنند. آنها باید تلاش و انگیزه خود را زیاد کنند چون توانش را دارند

با وجود مشکلاتی که در ورزش وجود دارد باید سخت کوشی و تلاش خود را افزایش دهند تا به آنچه که میخواهند برسند و همیشه بدانند که همه چیز برای بدست آوردن پول نیست.

بیشتر کسانی که به مدارج بالا رسیدند در درجه اول به دنبال علاقه و عشق به ورزش بودند و گاهی خیلی چیز ها هم از دست داده اند، اما پشتکار و انگیزه باعث شده تا به آنجا که خواستند رسیدند.

جوانان می بایست برای ورود در همه رشته ها، اعم از ورشی و علمی ذهن خود را آماده کنند.

برخی از جوانان استعداد بسیار خوبی در رشته ای که ورود کرده اند دارند، اما به دلیل اینکه ذهنشان آماده نیست، پس از چند باخت و یا شکست در آن رشته از ادامه دادن آن منصرف می شوند.

sasan_sani_dar_siahkal (6)sasan_sani_dar_siahkal (8)sasan_sani_dar_siahkal (7)sasan_sani_dar_siahkal (10)sasan_sani_dar_siahkal (12)
طبقه بندی: شخصی،

تاریخ : جمعه 3 مهر 1394 | 09:24 ب.ظ | نویسنده : داود نصیرخواه | نظرات
لطفا از دیگر مطالب نیز دیدن فرمایید
.: Weblog Themes By SlideTheme :.